Manisa ÜEMTEM

MANİSA ÜMMEHAN ELGİNKAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM MERKEZİ

1994 yılında hizmete giren Eğitim Merkezimiz, Vakfımızın amaçları doğrultusunda üç ana başlık altında, yoğun bir şekilde eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezleri'nin ilki olan Ümmehan Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nin açılış töreni Çevre Bakanı Sayın Rıza AKÇALI' nın katılımlarıyla 09 Aralık 1994 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Hizmete girdiği 09 Aralık 1994 tarihinden, 31 Ağustos 2023 tarihine kadar;
 
MESLEK KURSLARINA: 5.226
 
GELİŞTİRME VE UYUM KURSLARINA: 61.372
 
TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ SEMİNERLERİNE: 198.072
 
TOPLAM: 264.670 kişi eğitimlere katılmıştır.
 

Merkez yaklaşık 25.500 m² açık alan üzerinde toplam 4.852 m² kapalı alandan oluşmaktadır.

A,B,C Bloklarından oluşan kapalı alan, bodrum kat, zemin kat ve birinci katı kapsamaktadır. B Blokta Bilgisayar (3 adet), Hidrolik - Pnömatik, Endüstriyel Otomasyon, Isıtma Teknolojileri, Elektrik Elektronik, Mekanik Bakım ve Ölçme Kontrol, Ev Cihazları, Sıhhi Tesisat ve Armatür,  İlkyardım Laboratuarları, Teknik Resim Salonu, Kaynak Atölyesi, Kalıp Atölyesi, Eğitim Salonu (5 adet), Sağlık Odası ve Yemek Salonu bulunmaktadır. A ve C Blokta idari bürolar, Konferans Salonu, Kütüphane, Kantin & Kafeterya, arşiv gibi bölümler bulunmaktadır. 

Eğitimlerin verilmesinde, Celal Bayar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim üyelerinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim-Öğretim Kurumları, TSE, Milli Prodüktivite Merkezi ve birçok Eğitim Danışmanlık şirketlerindeki uzmanlar ile işbirliği içinde çalışılmaktadır.

Eğitim Merkezimizde eğitim alan kişi ve kuruluşlardan katılım ücreti alınmamakta, tam gün devam eden seminerlerde öğle yemekleri de Eğitim Merkezimiz tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Merkezimize ilişkin kapsamlı bilgiye http://www.uemtem.org.tr adresinden erişilebilir.